Stav našej pleti je vo veľkej miere závislý na tom, ako sa o ňu staráme. Avšak často krát výsledkom našej starostlivosti nie je čistá, zdravá a žiarivá pleť bez nedokonalostí. Ani tie najdrahšie krémy nie sú účinné, ak problém tkvie v podkoží, alebo je toxínmi zanesený celý organizmus, čo sa prejavuje okrem iného aj v stave našej pleti.

Riešenie môžeme nájsť v prírode. (Ne)obyčajnej srvátke…

Už v dobách dávno minulých si dievčatá umývali tvár srvátkou, kedy dobre poznali jej blahodárne účinky. Reguluje pH pokožky a je výborným prostriedkom na zmiernenie problémov s akné, ekzémom, či lupienkou. Okrem pitia tohto zázračného nápoja na prečistenie organizmu, ktoré by malo trvať aspoň 3 týždne, môžeme regeneračné účinky srvátky posilniť rôznymi pleťovými kúrami.

 

 

Srvátkový kúpeľ

Ingrediencie: 300g prírodnej srvátky, 1/4 litra vlažnej vody

Postup: V hrnčeku rozmiešame 300g srvátky a nalejeme ju do pripraveného kúpeľa. Kúpeľ by mal mať mliečnu farbu. Množstvo srvátky sa tak odvíja od veľkosti vane a množstva napustenej vody. Kúpeľ by mal trvať 10-15 minút. Po kúpeli sa osprchujte vlažnou vodou bez použitia mydla. Kúpeľ by sme mali absolvovať aspoň raz za týždeň.

Srvátkové kúpele sú veľmi účinné pri liečbe lupienky a ekzémov.

Na regeneráciu suchej pokožky na rukách, hlavne počas zimných mesiacov stačí ruky ponoriť na 10 minút do vlažného srvátkového kúpeľa.

Peeling

Ingrediencie: 3 lyžice prírodnej srvátky, 1 lyžica prírodného trstinového cukru

Postup: V miske premiešajte sušenú srvátku a jemné kryštáliky trstinového cukru. Zmesou následne krúživými pohybmi masírujte vlhké telo. Uvedená dávka by mala vystačiť na tvár a dekolt. Pravidelná aplikácia peelingu pleť dôkladne vyčistí, vyhladí a dodá je svieži vzhľad. Peeling zlepší prekrvenie pokožky a uľahčí tak regeneráciu jej vrchnej vrstvy.

Pleťová maska

Ingrediencie: 1-2 lyžice prírodnej srvátky, 1 lyžica tekutého medu

Postup: V miske rozmiešajte 1-2 lyžice prírodnej srvátky s tekutým medom. Vzniknutú kašičku naneste na tvár a nechajte 10-15 minút pôsobiť. Následne umyte vlažnou vodou bez použitia mydla.

 

 

Prírodné tonikum

Ingrediencie: 1 lyžica prírodnej srvátky, 1/4 litra vlažnej vody

Postup: Na prípravu tonika postačí ak večer rozmiešate lyžicu srvátky s 1/4 litrom vody. Vzniknuté tonikum naneste vatovým tampónom na tvár a opláchnite vlažnou vodou bez ďalšieho použitia čistiacich prípravkov. Zvyšné tonikum vylejte a každý večer si pripravujte čerstvé. Pre dosiahnutie želaných výsledkov odporúčame procedúru aplikovať najmenej 3 týždne.

 amalka srvatka natural bio