Jeseň k nám zavítala v celej svojej paráde a tekvicová sezóna je v plnom prúde. Pre tých, ktorí oslavujú Halloween je nasledujúci článok inšpiráciou, ako vylepšiť, až aj tak skvelú párty. Pre tých, ktorí neholdujú amerikanizmu a uctievajú si skôr „tradičnejšie“ sviatky, môžu nasledujúci typ využiť pri inej vhodnej príležitosti. Veď tá sa na nejakú oslavu nájde vždy…

Tekvicu, ktorých je v týchto dňoch požehnane a natrafíte na ne takmer všade, premeníme na štýlový súdok, naplnený zlatistým mokom. Príprava nie je tak náročná, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

POTREBUJETE:

jednu veľkú tekvicu

ceruzku alebo fixku

náradie na vyrezávanie

plastový výpustný kohútik

a množstvo obľúbeného piva …. samozrejme

POSTUP:

1. Najskôr nakreslite kruh okolo hornej časti tekvice. Podľa neho vyrežete veko. Snažte sa držať čo najvyššie, aby ste tak získali čo najväčší priestor na naplnenie pivom.

2. Následne si vyberte nástroj, ktorý vyrežete otvor – ideálne zúbkovaný nôž. Zasuňte ho dnu a režte…

3. Odložte veko – vyrezanú vrchnú časť tekvice a tekvicu vydlabte. Odstráňte všetky semienka a časť dužiny. Netrápte sa, ak v tekvici zostanú nejaké zvyšky. Práve tie totiž dodajú pivu ten správny šmrnc.

4. Teraz nastal čas nájsť miesto, kde vyrežeme otvor na vypúšťací kohútik. Následne ho priložíme k tekvici a obkreslíme rúrku, ktorú neskôr zasunieme dnu. Na vyrezanie odporúčam naozaj tenký nôž, aby rez bol čo najčistejší. Ak má tekvica príliš silné steny, zrejme ju budete musieť v oblasti otvoru trocha stenčiť, aby ste kohútik mohli zasunúť dnu. Nebojte sa, podarí sa to.

5. Akonáhle je čapovací kohútik pevne a bezpečne na svojom mieste, môžete sa pustiť do toho. Nalejte svoje obľúbené pivo dnu, koľko sa len zmestí a uzavrite „vekom“, ktoré sme odrezali na začiatku.

6. Teraz už len zostáva  poriadne osláviť, čo osláviť treba kríglom vychladeného piva z vášho tekvicového súdku!

 

… a z tekvice sa dajú využiť aj tekvicové semienka či tekvicový olej.

 

zdroj: celebrations.com