Čo sa stane, keď si doprajete koktejl umelých aditív, takzvaných „éčok“? Na čo si dať pozor ak trpíte nejakým ochorením? Pred ktorými látkami by sme sa mali vystríhať pri detskej strave?

„Keď kúpite dobré suroviny, žiadne aditíva nepotrebujete…“

Prečo sa teda tak hojne do potravín pridávajú? Predĺžiť trvanlivosť, zvýrazniť chuť a zatraktívniť farbu – to sú ciele väčšiny výrobcov a my im to zožerieme – doslova.

Podľa na slovo vzatých odborníkov sa v potravinách používajú menšie, pre človeka vraj bezpečné množstvá aditív, ktorých obsah v potravinách kontroluje Európska komisia pre aditíva a niekoľko ďalších organizácii. Poďme sa teda pozrieť, čo sú to za neškodní škriatkovia.

Umelé farbivá

Pestrofarebné cukrovinky pre našich najmenších. Práve tu je najviditeľnejší farebný koktejl, ktorý výrobci ponúkajú najmenším a najcitlivejším – deťom. O tom, že môžu spôsobovať hyperaktivitu, však radšej pomlčia. Už v malom množstve ovplyvňujú nervovú sústavy a podľa viacerých štúdii sú spoluzodpovedné za nárast autizmu.

Odkiaľ sa vlastne potravinárske farbivá vzali? Počas svetovej vojny sa začal vyrábať margarín, ztužený tuk, ktorý bol lacný a čo bolo ešte dôležitejšie, nepotrebovali k jeho výrobe kravy. problém bol však v tom, že nemal ani farbu ani chuť. A tak sa začala používať maslová žlť.

A tak sa dnes bežne dofarbujú syry, údeniny a dokonca aj pekárenské výrobky. Avšak nie je farbivo ako farbivo – v prírode sa vyskytuje množstvo prospešných, ba až nepostrádateľných farbív – napr. karotén v mrkve, chlorofyl v špenáte, či červené farbivo z repy.

Umelé sladidlá

Aj vy ste si kvôli svojej línii začali kupovať colu light? Chyba! Aspartam, sacharín – dve najpoužívanejšie umelé sladidlá majú za sebou temnú históriu. Sacharínu sa začala prisudzovať vina za vznik rakoviny močového mechúra a čuduj sa svete, na trhu sa objavilo nové umelé sladidlo – aspartam. Aspartam sa počas Druhej svetovej vojny používal ako neurotoxická látka, ktorá mala byť šírená vodou. Dnes je ňou sladených vyše 6000 potravín napriek tomu, že stojí za vznikom cukrovky, rakoviny a obezity.

Chcete vedieť viac? Pozrite si nasledujúci krátky film:

 

 

To, čo vkladáte do úst vy a Vaše deti je vo vašich rukách. Existujú alternatívy k tomu, čo nám predsúva naša spoločnosť a to sú lokálne potraviny od našich farmárov a certifikované biopotraviny.