Kto z nich zdolá náš žalúdok? Čo sa deje v našom brušku, keď zjeme wifonku? Nebuďte leniví a pripravte si poctivé domáce jedlo. Toto video je dostatočne motivujúce. 

V roku 2012 sa britská umelkyňa Stefani Bardin v spolupráci s gastroenterológom z Harvardskej univerzity podujala uskutočniť zaujímavý pokus. Pomocou mikrokamery a diagnostickej sondy skúmala, aký vplyv má zloženie potravín na ľudské telo. Vďaka vzniknutému videozáznamu môžeme porovnať rozdiel medzi trávením domáceho a priemyselne vyrobeného jedla. Poviem vám, nie je to nič pre slabé žalúdky, ale výsledok celého projektu by sa mal dostať do povedomia.

Počas experimentu skonzumovali dvaja dobrovoľníci podobné jedlo avšak líšilo sa v spôsobe výroby a v zložení. Kým prvý nešťastník dostal priemyselne vyrobené jedlo (instantnú ázijskú slížikovú polievku, nápoj pre športovcov a gumové medvedíky), druhý si mohol pochutnať na domácej strave bez konzervantov, či akýchkoľvek iných umelých prísad ( domáce rezance, ibištekový čaj a želatínové cukríky vyrobené z ovocnej šťavy).

Projekt ukázal, s akými problémami si musí poradiť náš žalúdok pri trávení priemyselne spracovaného jedla. Kto má odvahu pozrieť si celý dokument – zábery zo žalúdku začínajú v čase 2:00 – môže pozorovať, že instantné slíže boli po viac ako dvoch hodinách trávenie takmer v rovnakom stave, ako dorazili do žalúdka…