Čítate o niečom, potom na to narazíte znova a znova až vám to nedá a vyskúšate to. Presne tak sa začal pobyt kustovnice čínskej v mojej kuchyni. Je mi úplne jasné, že mi svojimi super vlastnosťami nezachránia život, aj to, že sa nestane nepostrádateľnou súčasťou dózičiek s ingredienciami. Ak si na ňu z času na čas spomeniem, stane sa príjemným a naozaj zdravým spestrením pre naše mlsné jazýčky (áno, priznávam, predovšetkým pre ten môj). Goji, známe aj ako Kustovnica čínska patrí medzi superpotraviny s výnimočnými účinkami. Ako sa hovorí, na každú chorobu musí v prírode existovať liek a možno nám príroda dala liek aj na dnešnú dobu plnú znečistenia, žiarenia a stresu. Okrem nekvalitnej stravy na nás počas dňa vplýva množstvo ďalších faktorov, ktoré možno len ťažko ovplyvniť. Ak preberieme zodpovednosť za svoje zdravie a stravujeme sa racionálne, vyberáme si kvalitné potraviny a pripravujeme čerstvé jedlá, je to obrovský krok vpred. Na elimináciu ďalších negatívnych vplyvov si môžeme prizvať na pomoc takých superbojovníkov ako je goji.

Tieto červené bobuľky chuťovo blízke brusnici, s tónmi višní či jablka sú odpradávna používané v tradičnej čínskej medicíne ako prostriedok na zvýšenie imunity a potencie. Domovom goji je úpätie himalájskych vrchov, predovšetkým Tibet, kde tvoria súčasť stravy tamojších mníchov. Ich tajomstvo tkvie vo vysokom obsahu vitamínov a minerálov. Za zvláštnu zmienku stojí lycium polysacharid, ktorý má naozaj neštandardné antioxidačné vlastnosti, čo znamená že bojuje proti voľným radikálom a teda starnutiu a degenerácii buniek, ktoré vyvolávajú.

Z nutričného hľadiska je goji bohaté na bielkoviny, ktoré sú zložené z 18 aminokyselín, vrátane všetkých 8 esenciálnych (telo si ich nevie vyrobiť samo). Okrem toho sú goji výdatným zdrojom vitamínu C, ale predovšetkým karotenoidov. Obsah beta – karoténu je vyšší ako v mrkve. Ďalej v týchto drobných bobuľkách nájdeme až 21 stopových prvkov, napríklad zinok, železo, meď, vápnik, germánium, selén a fosfor.

Preložené do ľudskej reči, goji má tieto účinky na náš organizmus:

1. stimuluje tvorbu červených a bielych krviniek

2. ochraňuje pečeňové bunky proti niektorým chemickým látkam

3. blahodarne pôsobí na činnosť čriev

4. zlepšuje metabolizmus tukov

5. posilňuje imunitný systém, dokonca ľudský organizmus chráni pred cukrovkou a kardiovaskulárnymi chorobami

6. ak má človek problém s obezitou, goji podporí aj chudnutie

7. bojuje proti únave

8. prírodné afrodiziakum, zvyšuje potenciu a životnú energiu

8. zlepšuje stav pokožky pokožku, pretože zabraňuje vzniku rôznych kožných chorôb, pomáha dokonca aj proti zákernej psoriáze. Podporuje odolnosť pokožky proti škodlivému UV žiareniu

9. spomaľuje starnutie, zlepšuje zrak a povzbudzuje pamäť

 

goji granola

Spôsoby prípravy alebo ako si dopriať blahodárne goji:

Tradične sa v Číne z goji pripravuje čaj. 3 lyžičky bobúľ zalejeme vriacou vodou a necháme lúhovať 20-30 minút alebo varíme 3 minúty. môžeme prisladiť medom. Zmäknuté plody z čaju sú veľmi chutné, preto by bola škoda ich vyhodiť.

Môžeme ich konzumovať aj čerstvé, surové, sušené, ako osviežujúcu pochúťku alebo ich pridávať do kaše, jogurtov, koláčov, dezertov, müsli, smoothie… Možnosti sú neobmedzené a fantázii sa medze nekladú.

Na dosiahnutie pozitívnych účinkov stačí podľa odborníkov jedna malá hrsť denne, teda 20-30g.