Sú to už tri roky, odkedy ingrediencie vstúpili do môjho života. Bola to láska na prvý pohľad a zažili sme spolu množstvo „po prvý krát“. Napísala som tu svoj prvý článok, dostala prvý like… Ako to niekedy býva, náš vzťah dospel do štádia, kedy ma jeho náplň a dokonca ani vzhľad neuspokojovali. Stretávali sme sa čoraz zriedkavejšie. Jednoznačne to chcelo zmenu. Ako ďalej? Najlepším riešením bolo to strašné slovo – rozchod. Aspoň na istý čas. Potrebovali sme ho, aby sme k sebe našli opäť cestu a tá chvíľa prišla práve teraz.

 

Výsledok? Sme si ešte bližší!

 

Z neosobného magazínu o zdravom životnom štýle sa stáva osobný blog o … no o všetkých tých drobnostiach, z ktorých máme my ženy radosť, ktoré sú súčasťou nášho života – hlavne môjho, ale určite aj vášho, pokiaľ sa tu občas stretneme znova. – kde som to skončila? …neoddeliteľnou súčasťou života jednej mladej ženy, ktoré ho utvárajú a pretvárajú.

Hlavnými témami zostáva dobré jedlo, zdravie a zaujímavé ingrediencie – ako inak. Pribudnú však aj ďalšie, aby ste si nemysleli, že celý môj svet tvoria štyri horáky na sporáku. Ako správna dáma, mám rada módu, eleganciu a chcem sa páčiť. Nie, nie som nákupná maniačka a nebudem sem dávať každý deň svoj nový perfektný outfit. Ani každý druhý. Nemám v skrini viac kúskov ako priemerná žena, ale záleží mi na nich. Ostatne, každá z nás si občas rada pozrie nejakú inšpiráciu do ďalšieho dňa a prečíta zopár dobrých tipov, aby sa v zrkadle zaiskrilo.

Keď už sme pri tých dobrých tipoch, nie je nič horšie, ako keď sa neviete rozhodnúť, ako najlepšie investovať svoje ťažko zarobené euráče. (Je rok 2015 a ešte stále platia.) Vtedy pomôže jedine dobrá recenzia. Na dobrý obchod, reštauráciu, rúž, hrniec či pohárik na kávu. Žiadne obavy, podelím sa s vami o dobrom aj zlom, btw. väčšinou to má dočinenia s eco, bio, natural etc.

Niektoré veci si rada robím sama. Jasné, sú veci, ktoré je lepšie, ak vám spraví niekto iný. Ale homemade mydlo je jednoducho bezkonkurenčné. Napríklad. Bola by škoda nepodeliť sa. DIY!

A mačky. Samozrejme tie nesmú chýbať. Kto ma pozná vie, že mačky sú neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Rovnako ako hudba, knihy, tanec a šerm – arts of my life.

Pripravení? Ja a môj blog áno!

 

Vitajte na Ingredienciách! Dúfam, že príjemne okorenia vaše dni.

 

P.S.: Staré články zostali dostupné v kategórii archív. Nie všetko staré patrí do starého železa.