Je piatok 12:00, v práci sme sa postarali o nevyhnutné, teplomerom vyráža dekel a nás čaká konečne voľný víkend! Ou wuey! Neuveriteľné sa stáva skutočnosťou a my vyrážame na výlet. Ako prvú zastávku sme si vybrali naozaj príznačné miesto, ktoré chladí už len svojím názvom – vodopády Studeného potoka. Dobrodružstvo začína!

Po úmornej ceste cez pol Slovenska prichádzame s mojou drahou polovičkou do Nového Smokovca. Plní nadšenia, vyzbrojení obľúbenými fľašami EQUA a fotoaparátom vyrážame za naším cieľom. Naše odhodlanie je silné, plán cesty jasný. Výstup na Hrebienok, Bílikova chata, Studenovodské vodopády a potom uvidíme. Zostup alebo lanovka. Posilnení hustou domácou curry šošovicovou polievkou vykročíme. Spravíme pár krokov a čo to?! Za chrbtom sa nám ozve jemné zaburácanie. Tých pár kvapiek po ceste a nejaké hrmenie nás predsa nezastraší! Ani ten obrovský čierny mrak. Keď už sme sa sem konečne doteperili, tak to nebude nadarmo.

S každým ďalším zahrmením naše odhodlanie na jeden a pol hodinový výstup slabne. V momente, keď prechádzame okolo lanovky nás hromotĺk presvedčí. Robíme zásadné rozhodnutie, kupujeme lístok a už sa aj vezieme.  Na dážď a búrku v horách sme naozaj neboli vybavení.  1,5 hodinové šľapanie sa tak scvrklo na 5 minútovú jazdu. Aspoň sme nezmokli. Ledva dobiehame k Bílikovej chate, spustí sa dážď. Ok, trval asi desať minút, ale zostali sme suchí a po prvý krát v živote som sa VIEZLA LANOVKOU! #poprvýkrát no. 1

 

vodopady_2 comp

vodopady_9 comp

vodopady_1 comp

Našťastie, počasie sa umúdrilo a my sme mohli pokračovať. Cieľ bol na dosah a stál za to! Zvuk padajúcej vody bolo presne to, čo moje uši už týždne potrebovali počuť. Nádhera. Pokoj. Uvoľnenie. Zišli sme z preplneného turistického chodníka a našli si kľudné miestečko poblíž Dlhého vodopádu.

vodopady_3 comp

vodopady_7 comp

Do odchodu poslednej lanovky nám zostávala asi hodina a tak sme sa vydali pozdĺž vodopádov hore k Reinerovej chate.

vodopady_10 comp

vodopady_11 comp

Krátky, ale nádherný výlet v Tatrách sa neúprosne blížil ku koncu a spolu so zapadajúcim slnkom sme sa vydali späť k lanovke. V kempe Vavrišov pri Liptovskom Jáne nás už očakávali priatelia a moja prvá noc pod stanom. #poprvýkrát no. 2