Jediná vec, čo sa nikdy nezmení je, že všetko sa raz zmení. So true.

Ráno vstanete ako vždy a veci okolo vás sú zrazu iné. Mesto je iné. Ľudia sú iní. Jeden malý nevinný krôčik do neznáma a už k tomu nemáte čo povedať. Len sa nechať unášať prúdom udalostí. A začať čo najrýchlejšie plávať.

Rok 2016 je pre mňa rozbúrená Amazonka. Jedna veľká zmena za druhou.

Všetko to začalo nevinne. Dlho očakávanou, vytúženou udalosťou v marci 2016.  Moja druhá polovička na svete ma po šiestich rokoch spoločného života požiadala o ruku. Zo slečny bude pani.  A potom to prišlo. Potreba zmeny. Zmeny práce, zmeny prostredia. Nás oboch. Určite poznáte ten pocit, keď vás okolie začne ubíjať, nech sa akokoľvek snažíte. Vo chvíli, keď potrebujete inšpiráciu vás stiahnu svojimi problémami a apokalyptickými rečami – uznávam, častokrát opodstatnenými – pod čiernu zem, zakopú a ešte po nej poriadne poskáču. Je zvláštna doba, to je fakt. No my ju chceme prežiť. Najvyšší čas opustiť loď. Ale ako?

Hello Brünn

#ingrediencieInBrno

 

Konečná destinácia bola niekoľko mesiacov neistá. Nechávali sme veciam voľný priebeh. Dokonca aj tomu, či zostávame alebo ideme definitívne preč. Z mesta? Zo Slovenska? Čakali sme na ňu, až nakoniec prišla.  Ponuka, ktorá sa neodmieta. A k tomu v mojom obľúbenom meste.

Presťahovali sme sa do Brna, domova mojej alma mater a mnohých starých priateľov. To, že som niektoré svoje plány musela zanechať, niektoré odložiť bolo ťažké. To, že sa niektorých vecí nedokážem vzdať mi komplikuje život.  Stojí všetok ten stres, odlúčenie od blízkych a množstvo iných problémov za to? Všetko nasvedčuje tomu, že áno.

Najväčším prínosom je zmena pohľadu. Uvidíte príležitosti, ktoré ste predtým nevideli. Musíte zabojovať a začať odznova, ale každé víťazstvo vás posilní. Stretávajte sa s ľuďmi, ktorí našli odvahu zmeniť svoj život. Obdarujú vás inšpiráciou a pochopením. Spoznávajte krásy svojho nového domova a zamilujte si ich. Odmeňte sa. Začnite robiť veci, po ktorých ste túžili, ale doteraz ste nemali príležitosť. Teraz je ten správny čas.

 

Poučenie z krízovéko vývoja

 

  1. Nelipnite na svojich plánoch. Držte sa svojich snov. Raz za niekoľko rokov sa zmení úplne všetko a vaše pôvodné plány so životom idú tak povediac do h… toalety.
    Sú tie nové lepšie? Absolutely .
  2. Každá zmena je na začiatku nepríjemná, potom chaotická a na záver dobrá. Treba len vydržať prvé dve fázy. Ako dlho budú trvať zavisí na vás.
  3. Robte všetky tie malé nevinné rozhodnutia. To, že sa váš život mení znamená, že ešte stále žijete.
  4. A na záver. Times, they are a changin’…

 

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť