Sú dvaja, majú chlpaté uši a občas nosia čižmy. Sú to gentlemani z ulice, ktorí si potrpia na vyberanú stravu a uhladené spôsoby.  Zoznámte sa.  Mr. Kocúr a Mr. Cat.

Síce sú z ulice, na veľkopanské maniere si zvykli veľmi rýchlo a v ich domove s nimi bývame už takmer 4 roky. Zmenili nám život. Okrem množstva chlpov a podstielky v každom kúte nám každý deň odovzdávajú kus mačacej múdrosti. Učia nás, že čo bolo včera a čo bude zajtra je absolútne nepodstatné. Všetko podlieha prítomnému okamihu a existujú len dve možnosti – oplatí sa a neoplatí sa. V 70% prípadov sa binárne rozhodovanie vzťahuje na oblasť výživy. Zvyšných 29,99% podlieha rozhodovaniu v otázkach pohybu.

Usaďte sa, nalejte si pohár smotany – minimálne 30% a šnupnite trochu kocúrniku, pretože prichádzajú:

 

Harlson Harley, lord von Kuzuszic

 

kocur harley 2

 

Čierny elegán s vyberanými spôsobmi. Má svoju úroveň, neznesie urážky ani výsmech. Jedlo zásadne nežobre. Má panický strach z baktérii a pokiaľ nemá istotu, čistotu vašej ruky pred dotykom dôkladne preverí svojimi čuchovými receptormi. Vášnivý hráč labkobalu, výtvarný umelec a odborník na mestské spevavce. Telom aj dušou objaviteľ, ktorý musí preskúmať najvyššie a najbizarnejšie miesta. Pre svoju objaviteľskú vášeň spojenú so slabosťou pre stiesnené priestory je vo vedeckej literatúre známy aj ako Prachovka. Pri výnimočných príležitostiach relaxuje v horúcej vode, ktorú si jeho poddaní napustili do vane. Občas sa nechá uniesť do iných mačacích dimenzii na rozdrvených lístkoch catnipu. Odborník na kvalitnú obuv a milovník čerstvého topánkového pachu. Obľubuje čerstvé mäso, vajíčka a olivy.

 

kocur Harley

 

Kocúr – umelec. Harleyho cit pre štýl, harmóniu a dizajn sa nezaprie. Vyžíva sa hlavne v dekadentnej umeleckej tvorbe.

 

harley-art

 

Július Kuko Kukovič Kukinsky Kukov, gróf z Kožušíc

 

Kocúr mnohých mien, doma zvaný aj ananás. Mačka páskatého charakteru, ktorá pri dosahovaní svojich záujmov, predovšetkým v oblasti gastronómie, nepozná brata. Inak veľmi spoločenský a voči poddaným aj návštevníkom starostlivý a dobrosrdečný hostiteľ. V rodinnom kruhu využíva svoje liečiteľské schopnosti.

 

Kocúr Kukinsky

 

Milovník šnúročiek všetkých farieb, materiálu a dĺžok. Rád si vychutnáva sladkosti, varenú tekvicu a olivy. Medzi jeho záľuby patrí relaxácia horeznačky a hĺbanie nad zákonitosťami sveta hore nohami. Napriek svojej dobrosrdečnej povahe občas ťažko ovláda svoju vášeň pre dobré jedlo a neštíti sa použiť nekalé praktiky na jeho získanie. Ufrflaný bojovník za mačacie práva, ktorý musí mať vždy posledné slovo. A aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, nemá rád nosenie na rukách, cicmanie ani iné bežné prejavy ľudskej náklonnosti. Ak však vo vašich očiach vidí, že niečo nie je s kostolným mačacím poriadkom, je pripravený v okamihu poskytnúť svoje felinoterapeutické služby.

 

kocúr Kuko

 

Kuko a Harley. Mačací priatelia.

 

kocur-kuko-a-harley