Že už nie som žiadne malé dieťa? No a? O to väčšia príležitosť vytrhnúť Velkáčov z ich nudného dospeláckeho sveta a urobiť im radosť malými sladkými drobnosťami. A nie hocijakými. Zdravými a originálnymi. Mikuláš u nás doma stále žije.

 

mikulas2

 

U nás doma nefičíme na cukre. Ani na trstinovom. Mlieko máme leda tak od ryžovej, ovsenej alebo mandlovej kravičky, a keď čokoláda, tak tá z kakaa bez stužených tukov. Už dáaavno nekupujeme akožečokoládových Mikulášov, čertov a podobnú háveď . O kvalite mikulášskych čokolád si môžete prečítať v archívnom článku ekobiograf 5/12 peklo na tanieri – čokládové figúrky. „Čokoládový“ čert sa často krát okolo čokolády obtrel len svojim chvostom a zvyšok sú naozaj čertovské stužené tuky, glukózový sirup, množstvo cukru a emulgátory. Hm, to nie je asi tá správna odmena za básničku…

 

mikulas-a-kuki2

 

Balíček plný ovocia a orieškov je síce fajn, ale nič spešl. Preto som do balíčkov tento rok pribalila figúrku z medového marcipánu v horkej čokoláde Lubs. A ešte jedno malé tajné prekvapenie. Ale pssst. Nechajte sa inšpirovať a buďte kreatívni. Nestíhate pripraviť hendmejd prekvapenie? V obchodíkoch so zdravou výživou určite nájdete množstvo bezlepkových, bezlaktózových a bezcukrových sladkých darčekov. Nezabudnite však na to najdôležitejšie. Kúsok seba a vášho času v podobe vlastnoručného balenia alebo osobného venovania. Drobnosť, ktorá z obyčajnej veci vytvorí výnimočnú.

 

mikulas-a-kuki

 

Ako bude vyzerať môj balíček od Mikuláša:

 

  • Čokoládovo marcipánová figúrka Lubs z medového marcipánu
  • Vlastnoručne upečené sušienky a vlastnoručne zabalené
  • vrecúško s domácimi sušenými jabĺčkami
  • vrecúško vylúskaných vlašských orechov (len človek so svojským zmyslom pre humor by daroval vrece orechov v škrupinke)
  • prekvapenie :)

Celý balíček odtajním na Mikuláša – preto nezabudnite sledovať Instagram a FB.

 

Dostávate ešte mikulášske prekvapenie? Akého Mikuláša pripravujete tento rok Vy? Nezabudnite sa pochváliť a svoju nádielku označiť #MikulasZdobrychIngrediencii

 

Sledujte môj instagram a facebook, aby ste neprišli o žiadnu novú inšpiráciu.